Czy warto inwestować w Tesla Motors, Inc.?

Omawiaj strategie inwestycyjne, przeglądaj badania rynkowe i aktualizacje w czasie rzeczywistym

Kup TSLA

28,614,969 pozycji(-e) na akcjach Tesla Motors, Inc. otwartych(-e) na eToro

Dlaczego inwestorzy uważają Teslę za atrakcyjną?

Od momentu debiutu na giełdzie NASDAQ w 2010 r. z ceną 17 USD wartość akcji Tesli znacznie wzrosła. Systematycznie poprawiając żywotność akumulatorów w swoich samochodach, marka próbowała uspokoić wszelkie wątpliwości pojawiające się wśród inwestorów co do ich efektywności.

Obserwuj publikacje i sprawozdania finansowe firmy Tesla (NASDAQ: TSLA) na jej stronie relacji inwestorskich.

Stabilną atrakcyjność grupy Tesla dla inwestorów przypuszczalnie można wyjaśnić imponującym tempem wzrostu, jaki udało jej się osiągnąć w tym tradycyjnie trudnym sektorze. Sam Model S cieszył się rosnącym zainteresowaniem i został najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie.

Podobnie jak w przypadku pozostałych innowatorów technologicznych Apple i Google, marka Tesla stała się synonimem odważnych koncepcji. Praca nad technologiami przyszłości ma swoją cenę — plany rozwojowe powodują wzrost kosztów. Skutkowało to tym, że firma często z trudem generowała zysk.

Ze względu na zaangażowanie w innowacje firma nie wypłaca dywidendy od swoich akcji. Na swojej witrynie informuje: „Zamierzamy zachować generowane przez nas dochody, by finansować przyszły rozwój firmy i z tego względu nie przewidujemy wypłacania dywidend pieniężnych w dającej się przewidzieć przyszłości”.

Wykresy kursów historycznych

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki.

Dowiedz się więcej o spółce Tesla Motors, Inc.

Kto powinien włączyć firmę Tesla do swojego portfela?
  1. Inwestorzy zorientowani na potencjał długoterminowego rozwoju firmy. Decyzja Tesli o niewypłacaniu dywidendy może zmniejszać atrakcyjność firmy dla inwestorów poszukujących dodatkowego dochodu. Natomiast strategia finansowania nowych produktów i usług z osiąganego zysku może przyciągnąć inwestorów zainteresowanych długoterminowym rozwojem.

  2. Inwestorzy świadomi zagrożeń dla środowiska naturalnego. Biorąc pod uwagę, że podstawowym celem Tesli jest stworzenie bardziej zrównoważonego systemu transportowego, te szlachetne cele mogą okazać się atrakcyjne dla osób dbających o środowisko.

  3. Inwestorzy jednosesyjni, którzy chcą zarobić na krótkoterminowych wahaniach cen akcji spółki Tesla. Kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą pomóc inwestorom osiągnąć ten cel.


Jak inwestować w korporację Tesla?

Istnieją dwa podstawowe sposoby na dodanie Tesli do swojego portfela. Oto one:

  1. Zakup akcji spółki. Akcje Tesli są notowane na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, która tradycyjnie skupia spółki technologiczne. Akcje firmy oznaczone są symbolem „TSLA”. Tesla nie prowadzi bezpośredniego programu sprzedaży akcji, ale inwestorzy mogą nadal kupować w niej udziały za pośrednictwem domów maklerskich.

  2. Wykorzystanie kontraktów CFD na akcje Tesli. Ujmując rzecz skrótowo, kontrakty CFD umożliwiają osobom inwestowanie w możliwość wzrostu lub spadku ceny aktywu — bez konieczności jego faktycznego zakupu W ramach kontraktu CFD inwestor i makler zgadzają się zapłacić sobie wzajemnie różnicę między aktualną ceną aktywu a ceną osiągniętą w określonym momencie w przyszłości. W tym przypadku aktywem są akcje firmy Tesla. Platforma eToro umożliwia inwestowanie w kontrakty CFD.


Jakie sektory przyciągają uwagę Tesli?

Już na etapie swoich skromnych początków Tesla stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Z misją przyspieszenia globalnego przejścia na zrównoważoną energię, posiadając jednocześnie wszechstronne kompetencje w tym zakresie, rozwijała ona atrakcyjnie zaprojektowane samochody elektryczne.

Na początku odniosła sukces swoim sportowym modelem Roadster, który wyposażony był w innowacyjny akumulator litowo-jonowy. Niemniej dopiero Model S ugruntował pozycję firmy jako głównego gracza w sektorze technologii ekologicznych. Wprowadzony na rynek w 2012 r. Model S był pierwszym na świecie sedanem elektrycznym w segmencie premium i zdobył liczne nagrody oraz wyróżnienia środowiskowe. Poza Stanami Zjednoczonymi to Chiny, kontynentalna Europa i Kanada należą do międzynarodowych rynków, na których cieszy się on powodzeniem.

Firma stara się koncentrować na rozwoju każdego modelu indywidualnie. Po przełomie jakim był Model S, pojawił się luksusowy SUV nazwany Modelem X i kompaktowy sedan Model 3.

Co sprawia, że kurs akcji Tesli zmienia się?

Giełda Wall Street wydaje się być niezdecydowana co do Tesli, bowiem akcje firmy mają tendencję do szybkich wzrostów i spadków w dość krótkim czasie. Poniższe czynniki mogą mieć pozytywny wpływ na kurs jej akcji:

  • Rosnący powszechny popyt na elektryczne pojazdy. Kierowcy coraz bardziej oswajają się z koncepcją samochodu elektrycznego, co przekłada się na wzrost sprzedaży tego typu pojazdów. Uwzględniając specjalizację w zakresie zrównoważonego transportu, pozycja Tesli wydaje się być idealna do wykorzystania tej tendencji.

  • Spokojne i systematyczne podejście. Zamiast przyspieszać wprowadzanie nowych projektów, Tesla spędza lata nad rozwijaniem swoich flagowych modeli. Jej dbałość o szczegóły wskazuje, że firmie bardziej zależy na starannym wykonaniu niż na pośpiesznym prowadzaniu produktów na rynek.

  • Charyzmatyczny lider. Prezes Tesli Elon Musk jest powszechnie rozpoznawalnym przedsiębiorcą, który potrafi sprzedać swoją wizję przyszłości firmy, co nie od dziś przyciąga inwestorów. Potrafił zwrócić uwagę opinii publicznej na Teslę swoimi różnymi pomysłami, począwszy od samochodów bez kierowcy, a na podróżach kosmicznych skończywszy.

Z drugiej, tej mniej pozytywnej strony, istnieją też kłopoty, które mogą zaprzątać głowy inwestorów:

  • Obawy związane z opóźnieniami w produkcji. Bycie pionierem technologicznym stanowi wyzwanie, ponieważ nie ma ustalonego schematu do naśladowania. Oznacza to także, że nie wszystko dzieje się w pełni zgodnie z ustalonym z planem. Produkty Tesli nie zawsze były wprowadzane na czas — zwłaszcza Model X borykał się z opóźnieniami. Nadal będą pojawiać się pytania związane z terminami realizacji przyszłych modeli.

  • Kontrola wyników finansowych. Tesla mimo imponujących wyników finansowych regularnie odnotowywała straty. Jeśli sytuacja ta nadal będzie się powtarzać, inwestorzy mogą w najbliższych latach zacząć kwestionować strategię grupy, której rzadko udaje się osiągnąć zysk. Również trwający brak wypłaty dywidendy może w dłuższej perspektywie ostudzić entuzjazm związany z posiadaniem udziałów w firmie.

  • Obawy dotyczące bezpieczeństwa. Mimo wydłużenia żywotności akumulatorów w produkowanych pojazdach próby półautomatycznych systemów prowadzenia Tesli spowodowały, że firma trafiła na czołówki gazet — niestety w niekorzystnym kontekście. Próby zdobycia rynku masowego przez Teslę mogą ostatecznie zależeć od tego, czy społeczeństwo uwierzy w oferowane przez jej pojazdy bezpieczeństwo.

*Zamieszczone tu treści mają charakter wyłącznie informacyjny oraz edukacyjny i nie należy ich traktować jako porad ani rekomendacji inwestycyjnych.

*Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji. Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko tyle kapitału, ile możesz stracić.

Kup TSLA

Odkryj przewagę eToro

Skorzystaj z zaawansowanych narzędzi do zarządzania ryzykiem eToro, aby chronić swoje pozycje. Ciesz się bezproblemowymi wpłatami i wypłatami, natychmiastową realizacją zleceń oraz bezpłatnym rachunkiem demonstracyjnym ze 100 000 USD na ćwiczenie Twojej strategii.

Możliwość

Zmienność to okazja do zarobku! Obserwuj, jak zmiany kursów bezpośrednio wpływają na Twój portfel.

Zacznij

Zacznij inwestować w ciągu kilku minut — bez opóźnień związanych z fizycznymi zakupami.

Korzyść

Korzystaj zarówno na spadkach, jak i na wzrostach kursów – kupuj i sprzedawaj natychmiast.

Zacznij inwestowanie
Twój kapitał jest narażony na ryzyko.